Implanty Chorzów

różni stomatolog od dentysty i kiedy powinien odwiedzić gabinet dentystyczny ? Pojęcia stomatolog i dentysta są do siebie bardzo zbliżone jednak jest pomiędzy nimi niewielka różnica. Stomatolog leczy zęby, przyzębie, błony śluzo

Implanty Chorzów Implanty Chorzów

Niewielu z nas myśli z radością o odwiedzeniu dentysty. Gabinet dentystyczny nierzadko napawa nas przerażeniem, ale niestety zdarzają się sytuacje, że dentysta jest niezbędny. Czym się różni stomatolog od dentysty i kiedy powinien odwiedzić gabinet dentystyczny ? Pojęcia stomatolog i dentysta są do siebie bardzo zbliżone jednak jest pomiędzy nimi niewielka różnica. Stomatolog leczy zęby, przyzębie, błony śluzowe oraz różne inne tkanki, natomiast dentysta ma nieco mniejszą pulę działań, ponieważ zajmuje się głównie zębami. W takim razie teraz ważniejsze pytanie, kiedy odwiedzić gabinet dentystyczny? Najprościej mówiąc kiedy czujesz ból zębów. Są różne rodzaje bólu zębów i jeśli jakikolwiek z nich utrzymuje się przed dłuższy czas to pomimo strachu powinieneś odwiedzić dentystę bądź stomatologa. Jednym z sygnałów, które alarmują, że trzeba się przemóc i pójść do gabinetu dentystycznego jest krew pojawiająca się przy szczotkowaniu zębów. Nie sporadycznie, a za każdym razem. Kiedy dostrzeżesz, że ząb się rusza lub miałeś wypadek, który związany jest z zębami, nie trać czasu- udaj się do dentysty.

Medycyna jest bardzo szeroką dziedziną nauki i jest wielu lekarzy specjalistów, wykonujących pracę w ramach danej specjalizacji. Lekarz dentysta jest jednym z zawodów medycznych, którego działania są wykonywane w obrębie działu medycyny, jakim jest stomatologia. Sama nazwa dentysta pochodzi z łacińskiego słowa dens, czyli ząb. W Polsce tytuł lekarza dentysty otrzymuje się po ukończeniu pięcioletnich studiów na kierunku lekarsko-dentystycznym. Po zakończonych studiach ma się ograniczone prawo wykonywania zawodu, natomiast pełne prawo do wykonywania zawodu otrzymuje się po zdaniu odpowiedniego egzaminu. Sam dział stomatologii dzieli się na kilka różnych specjalizacji, które się wybiera w trakcie studiów. Specjalizacje mogą trwać od 3 do 6 lat, w zależności od ich rodzaju. Jest dziewięć specjalizacji do wyboru: chirurgia stomatologiczna, chirurgia szczękowo-twarzowa, ortodoncja, periodontologia, protetyka stomatologiczna, stomatologia dziecięca i stomatologia zachowawcza, zdrowie publiczne oraz epidemiologia.

Pojęcie implantologii jest ściśle związane z działalnością stomatologiczną i oznacza po prostu możliwość funkcjonalnej odbudowy brakujących zębów za pomocą implantów. Rozwój dziedziny stomatologii, jaką jest implantologia, był możliwy dzięki odkryciu zjawiska zrastania się kości z powierzchnią tytanu. Umożliwiło to dalsze prace oraz rozwój implantologii. Coraz szybszy postęp technologiczny pozwala na korzystanie z coraz nowszych metod przy wstawianiu implantów. Dostęp do technik obrazowania trójwymiarowego sprawia, że przeprowadzenie zabiegów jest bezpieczne i mało inwazyjne. Usługi z zakresu implantologii są oferowane przez dobre gabinety stomatologiczne. Wycena za wykonanie implantów jest uzależniona od indywidualnych potrzeb pacjenta. Dzięki estetycznej odbudowie zębów za pomocą implantologii, każdy może posiadać wymarzony biały uśmiech. Warto jednak pamiętać, aby udać się do sprawdzonego gabinetu stomatologicznego, gdzie mamy pewność, że wykonywany zabieg będzie przeprowadzony w najlepszy sposób.

Głównym celem i założeniem leczenia ortodontycznego jest osiągnięcie wysokiego poziomu estetyki oraz prawidłowej funkcji narządu żucia. Chodzi więc o nic innego, jak skorygowanie wad zgryzu oraz właściwe umiejscowienie wykrzywionych zębów. Najczęściej z usług ortodontycznych korzystają dzieci, które posiadają już uzębienie stałe, oraz młodzież w wieku dorastania. Jednak coraz częściej zdarza się, że na leczenie ortodontyczne decydują się również dorośli. Aparaty ortodontyczne muszą być dobrane indywidualnie do pacjenta, żeby mogły właściwie spełnić swoje zadanie korygowania niedoskonałości. Wiele osób decyduje się na usługi ortodontyczne ze względu na nieprawidłowe ułożenie zębów w jamie ustnej, które może skutkować problemami ze zgryzem oraz funkcjonowaniem narządu żucia. Część pacjentów korzysta z leczenia ortodontycznego ze względów czysto estetycznych. Sam przebieg leczenia, w zależności od korygowanej wady, jest procesem długotrwałym, który wymaga od pacjenta odpowiedniego dbania o aparat i zęby.

Jednym z najbardziej znanych, ale tym samym prawdziwych i przekazujących pewną mądrość powiedzeń jest to, że znacznie lepiej zapobiegać, niż leczyć. Powiedzenie to sprawdza się znakomicie w odniesieniu do stomatologii, a mianowicie do próchnicy zębów. Lepiej jest zapobiegać powstawaniu próchnicy, niż później ją leczyć. Profilaktyka jest takim działem medycyny, który skupia się właśnie na zapobieganiu różnym chorobom. Głównym narzędziem profilaktyki próchnicy zębów jest edukacja zdrowotna w zakresie dbania i higieny jamy ustnej. Innymi działaniami na rzecz profilaktyki jest dostarczanie fluorków do organizmu, szczotkowanie zębów, stosowanie płynów do płukania oraz nici dentystycznych. Gabinety stomatologiczne także oferują działania z zakresu profilaktyki, takie jak instruktaże higieny, higienizacje czy skaling. Stosowanie odpowiednich działań profilaktycznych, być może nie uchroni całkowicie od próchnicy, ale z pewnością przeszkodzi w jej rozwoju poprzez pozbawianie odpowiednich warunków dla rozwoju bakterii.


© 2019 http://s2i.pl/